Üniversitemiz Tarih ve Arkeoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen TARKEM Konferansları 2 kapsamında, fakültemiz Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyon Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ezgin YETİŞ tarafından 31 Mayıs 2021 tarihinde “Resim Restorasyonunda Tamamlama Yöntemleri” konulu çevrimiçi konferans gerçekleştirilecektir.

Konferansta; Müzelerde, tarihi yapılarda veya arkeolojik alanlarda yer alan panel, kanvas veya duvar üzerine yapılan resim ya da boyalı yüzeylerdeki eksik alanların tamamlamaları (reintegrasyon) ya da rötuşları, bir restorasyon uygulaması ve resimler için estetik bir müdahale olan renk tamamlamaların gerekliliği kavramından bahsedilerek; 1900'lerin  ortalarında gelişen tamamlama anlayışlarının,  tarihsel arka planı ve 5 farklı renk tamamlama anlayışının pratikte nasıl uygulandığı üzerine bilgiler aktarılacaktır.

Çevrimiçi Konferansa; Zoom üzerinden 31 Mayıs 2021, saat: 17.00, Meeting ID: 770 6361 6658, Passcode: konferans2 olarak erişim sağlanmaktadır.