Türkiye genelinde toplam 53 Üniversite ve Meslek Yüksek Okulu’ndan 216 akademisyenin ve 16 onur konuğunun katkı sağladığı sergiye Fakültemiz Seramik ve Cam Bölümü öğretim elemanlarından Doç. Seyhan YILMAZ, Dr. Öğr. Üyesi F. Müjde GÖKBEL, Arş. Gör. Yeliz ÖKDEM ATEŞ ve Arş. Gör. Serkan ÖZER eserleriyle katıldılar.  Özellikle seramik sanatı ve eğitimi ile ilgili hizmet veren kurumların bir araya geldiği sergi bir sanat buluşması olarak büyük ilgi topladı.

Ülkemizdeki üniversitelerin seramik ve cam bölümlerinde görev yapan öğretim elemanlarının neredeyse tümünün katılım sağladığı sergi, Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Füreya Koral Salonu’nda açıldı.

9- 24 Şubat 2020 tarihleri arasında izlenebilecek olan sergiye sanatçılar, seramik ve cam duvar çalışmalarıyla katıldılar. Sergide satışa  sunulan eserlerden elde edilen gelir katılımcı akademisyenlerin bağlı bulundukları Seramik ve Cam Bölümlerinde ekonomik zorluk içinde eğitim gören öğrencilere yönelik kullanılacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Başkanı Prof. T. Emre FEYZOĞLU’na ait olan projenin yürütücülüğünü, Prof. T. Emre FEYZOĞLU ve Em. Prof. Ayşegül TÜREDİ ÖZEN yapmıştır.