Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı ve Fotoğraf Sanatçısı Suat Cumali Güngör’ün söyleşi, sunumu ile Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT) Karma Fotoğraf Sergisi 17 Aralık 2019 tarihinde Fakültemizde gerçekleşti.

Suat Cumali Güngör’ün “Fotoğraf Üzerine” konulu Söyleşi ve Sunumu

17 Aralık 2019 tarihinde saat 14.00’da İİBF Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşi ve sunumda sanat yaşamı hakkında bilgi veren Suat Cumali Güngör, gerçekleştirdiği sunum ile fotoğraf sanatı ve çekim teknikleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Fotoğraf sanatı ile ilgili merak edilen soruları da yanıtlayan Güngör, çekmiş olduğu yurtiçi ve yurtdışı fotoğrafları katılımcıların beğenisine sundu. Söyleşi ve sunumun bitiminde Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kaçar günün anısına sanatçıya teşekkür belgesi takdim etti. Söyleşi ve sunuma çok sayıda akademisyen ve öğrenci katılım gösterdi. 

Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği Karma Fotoğraf Sergisi

17 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen söyleşi ve sunumun hemen ardından Fakültemiz zemin kat Sergi Salonu’nda Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT) üyelerinin eserlerinden oluşan karma fotoğraf sergisi açıldı. 26 eserden oluşan karma sergide Kastamonu ili ve ilçelerinden üyeler tarafından çekilen fotoğraflardan bir seçki yer aldı. Çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı sergi sonrasında gerçekleşen kokteyl esnasında katılımcılar Fotoğraf Sanatçısı Suat Cumali Güngör ile fotoğraf sanatı üzerine sohbet etme imkânı buldu. 

Suat Cumali GÜNGÖR Kimdir?

1965 yılında Kastamonu Daday ‘da doğdu. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunu. Emekli öğretmen.

Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneğinin kurucu başkanıdır ve halen bu derneğin başkanlığını yürütmektedir.  Fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği ve fotoğraf eğitmenliği yapmaktadır. Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesine Fotoğraf dersleri verdi. Birçok yarışmada ödüller aldı, birçok karma sergide fotoğrafları yer aldı.

Çevresini bir fotoğrafçı gözüyle izleyip, akıp giden hayatın içinden kareler yakalamaya çalışıyor. Doğa ve gezi fotoğrafları çekmeyi seviyor. Kastamonu’da fotoğrafçılığın sevilmesi ve yaygınlaşması adına çalışmalarına devam etmektedir.

Sunum ve söyleşi etkinliğinden dolayı Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Suat Cumali Güngör başta olmak üzere sergide eserleri ile aramızda bulunan dernek üyelerine ve yönetimine teşekkürlerimizi sunarız.