Fakültemiz Seramik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Firdevs Müjde GÖKBEL’ in “İçinde” isimli ikinci kişisel seramik sergisi 26 Aralık 2018 tarihinde açıldı. Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde gerçekleştirilen serginin açılış törenine; Bolu Belediyesi Başkan Yrd. Emine DAVARCIOĞLU’nun yanı sıra, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri ile Fakültemiz Seramik ve Cam Bölümü öğretim elemanları ve Bolulu sanatseverler katılmıştır.

“İçinde” isimli serginin çanaklarını tornada şekillendiren GÖKBEL; “Çanak, seramik sanatının en eski ve en bilindik formlarından biridir. Aslında çanak formu beni sadece görünürdeki üç boyutlu hali ile değil, içinde boşluğun neden olduğu hacim ile de çok etkilemektedir. Boşluğun yarattığı iç hacim ile oynama arzumun neticesi olarak “İçinde” serisi ortaya çıkmıştır. Her bir çanak kendi içinde farklı bir hacme, yani farklı bir ruha sahiptir. Farklı renkler kullanmamın nedeni ise her biri farklı bir biçime sahip olan iç hacim algısını kuvvetlendirme çabasıdır.”

“İçinde” isimli seramik sergisi, 31 Aralık 2018 tarihine kadar Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde sanatseverler tarafından izlenebilecektir.