Fakültemiz Dekan Yardımcısı ve Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Ruhi KONAK’ın “Biçimsiz Aşk” isimli yeni kitabının yayınlaması nedeniyle, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları atölyesinde ders alan öğrenciler tarafından “dinleti ve imza günü” düzenlendi.

20.12.2016 tarihinde Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlik, yoğun ilgi gördü. Üniversitemizin diğer fakültelerinden öğrenciler ve Kastamonu halkının da katılımıyla dolan salonda, enerjisi yüksek bir söyleşi gerçekleşti.

Ruhi Konak’ın Türk ve dünya edebiyatından seçtiği şiirlerin yanı sıra kendi şiirlerini de seslendirdiği etkinlikte, her şiirden sonra farklı bir konu üzerine gelişen söyleşi, dinleyicilerin ilgisini çekti.

Ruhi Konak’ın kendi yaşamından anılarla da süslediği konuşması, dinleyicilerin sorularıyla detaylandı. Sonuç bölümünde modern insanın, insanlık bunalımına değinen yazar, hikâyecilik ve şairlik serüveni hakkında bilgi vererek dinletiyi sonlandırdı.

Dinleti sonrasında konferans salonu çıkışında gerçekleştirilen imza etkinliği, yoğun ilgi gördü.